P1500SCMC
- Артикул производителя:
- P1500SCMC
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- THYRISTOR 140V 400A DO214AA
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- TVS - Thyristors
- Capacitance :
- 55pF
- Current - Hold (Ih) :
- 150 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 100 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 400 A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Elements :
- 1
- Package / Case :
- DO-214AA, SMB
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- DO-214AA
- Voltage - Breakover :
- 180V
- Voltage - Off State :
- 140V
- Voltage - On State :
- 5 V