P1100ECMCRP2
- Артикул производителя:
- P1100ECMCRP2
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- THYRISTOR 90V 400A TO226-2
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- TVS - Thyristors
- Capacitance :
- 70pF
- Current - Hold (Ih) :
- 150 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 100 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 400 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Elements :
- 1
- Package / Case :
- TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) (Formed Leads)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- TO-92-2
- Voltage - Breakover :
- 130V
- Voltage - Off State :
- 90V
- Voltage - On State :
- 4 V