TISP4240H3LM
- Артикул производителя:
- TISP4240H3LM
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- THYRISTOR 180V 300A TO226-2
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- TVS - Thyristors
- Capacitance :
- 62pF
- Current - Hold (Ih) :
- 150 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 100 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 300 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Elements :
- 1
- Package / Case :
- TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- DO-92
- Voltage - Breakover :
- 240V
- Voltage - Off State :
- 180V
- Voltage - On State :
- 3 V