SPD2-550-2P0
- Артикул производителя:
- SPD2-550-2P0
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- SPD,DIN RAIL,TYPE 2,3P0,1500V
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- TVS - Surge Protection Devices (SPDs)
- Approval Agency :
- CE, cURus, UL, VDE
- Current - Discharge (Max) (8/20µS) :
- 50 kA
- Current - Discharge (Nom) (8/20µS) :
- 20 kA
- Current - Short Circuit Rating (SCRR) :
- 200 kA
- Features :
- Thermally Protected, Visual Life Indicator
- Form :
- Base + Module
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Number of Poles :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Type 1, Type 2
- Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
- 550V
- Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
- 2.5 kV
- Voltage - Protection Rating (VPR) :
- 2 kV