LSP10GI240PX3316
- Артикул производителя:
- LSP10GI240PX3316
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- LIGHTING SURGE PROTECT 240V SCRW
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- TVS - Surge Protection Devices (SPDs)
- Approval Agency :
- UL
- Current - Discharge (Max) (8/20µS) :
- 20 kA
- Current - Discharge (Nom) (8/20µS) :
- 10 kA
- Current - Short Circuit Rating (SCRR) :
- Features :
- Thermally Protected
- Form :
- Module Only
- Mounting Type :
- Screw
- Number of Poles :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Type 2
- Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
- 275VAC
- Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
- 1.2 kV