SPD2-350-3P1-R
- Артикул производителя:
- SPD2-350-3P1-R
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- SPD MOD 3P+1 350VAC TYPE 1+2
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- TVS - Surge Protection Devices (SPDs)
- Approval Agency :
- cURus, UL, VDE
- Current - Discharge (Max) (8/20µS) :
- 65 kA
- Current - Discharge (Nom) (8/20µS) :
- 40 kA
- Current - Short Circuit Rating (SCRR) :
- 200 kA
- Features :
- Remote Signaling Contacts, Thermally Protected
- Form :
- Base + Module
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Number of Poles :
- 3
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Type 1, Type 2
- Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
- 350VAC
- Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
- 1.75 kV
- Voltage - Protection Rating (VPR) :
- 1 kV