P4KE6.8AH
- Артикул производителя:
- P4KE6.8AH
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- TVS 400W 6.8V 5% DO-41
- Производитель :
- Applications :
- Automotive
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 40A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Product Status :
- Active
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 6.46V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 10.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 5.8V