1.5SMC180C R7G
- Артикул производителя:
- 1.5SMC180C R7G
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- TVS DIODE 1500W DO214AB SMC
- Производитель :
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- Telecom
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 6.1A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AB, SMC
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Supplier Device Package :
- DO-214AB (SMC)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 162V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 258V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 146V