1.5SMC16C M6
- Артикул производителя:
- 1.5SMC16C M6
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- TVS DIODE 3000W DO214AB SMC
- Производитель :
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 67A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AB, SMC
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Supplier Device Package :
- DO-214AB (SMC)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 14.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 23.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12.9V