P6KE200ARLG
- Артикул производителя:
- P6KE200ARLG
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- ZEN SUR40 TVS 600W 200V
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 2.2A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- T-18, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Axial
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 190V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 274V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 171V