SMB6F18A
- Артикул производителя:
- SMB6F18A
- Производитель/Бренд:
- STMicroelectronics
- Краткое описание:
- TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMBFLAT
- Производитель :
- STMicroelectronics
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 21.5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-221AA, SMB Flat Leads
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMBflat
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 20V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 29.2V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 18V (Max)