SMCJ100AHM3/I
Артикул производителя:
SMCJ100AHM3/I
Производитель/Бренд:
Vishay Dale Thin Film
Краткое описание:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
Производитель :
Vishay Dale Thin Film
Категория товара :
TVS - Diodes
Applications :
Automotive, Telecom
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
9.3A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
162V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
100V