JANTX1N6108
- Артикул производителя:
- JANTX1N6108
- Производитель/Бренд:
- Semtech Corporation
- Краткое описание:
- T MET BI 500W 12V
- Производитель :
- Semtech Corporation
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 28.2A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Axial
- Power - Peak Pulse :
- 500W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Supplier Device Package :
- Axial
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 10.8V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 17.7V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 9.1V