SMDJ40AHM6G
- Артикул производителя:
- SMDJ40AHM6G
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
- Производитель :
- Applications :
- Automotive
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 46.5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 3000W (3kW)
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 44.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 64.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 40V