DSL04-020SC6
- Артикул производителя:
- DSL04-020SC6
- Производитель/Бренд:
- STMicroelectronics
- Краткое описание:
- TVS DIODE 20VWM 42VC SOT23-6
- Производитель :
- STMicroelectronics
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- 3pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 15A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- SOT-23-6
- Power - Peak Pulse :
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- SOT-23-6
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 42V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 20V