6KA24-7000HE3/54
- Артикул производителя:
- 6KA24-7000HE3/54
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- TVS DIODE 24VWM 40VC P600
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- Automotive
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 90A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 185°C (TJ)
- Package / Case :
- P600, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 6000W (6kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- P600
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 26.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 40V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 24V