MXPLAD36KP16CAE3
- Артикул производителя:
- MXPLAD36KP16CAE3
- Краткое описание:
- TVS DIODE 16VWM 27.2VC PLAD
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 1324A (1.324kA)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 36000W (36kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 17.8V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 27.2V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 16V