MXLPLAD36KP180CAE3
Артикул производителя:
MXLPLAD36KP180CAE3
Производитель/Бренд:
Microchip Technology
Краткое описание:
TVS DIODE 180VWM 291VC PLAD
Производитель :
Microchip Technology
Категория товара :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
124A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
Nonstandard SMD
Power - Peak Pulse :
36000W (36kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
PLAD
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
291V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
180V