SPHV36-01KTG
- Артикул производителя:
- SPHV36-01KTG
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- TVS DIODE 36VWM 60VC SOD882
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- Automotive
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 25pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 2A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- SOD-882
- Power - Peak Pulse :
- 200W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- SOD-882
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 40V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 60V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 36V (Max)