MX15KP48A
- Артикул производителя:
- MX15KP48A
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- TVS DIODE 48VWM 77.7VC CASE 5A
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 193A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-204AR, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 15000W (15kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Case 5A (DO-204AR)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 53.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 77.7V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 48V