MP5KE58A
Артикул производителя:
MP5KE58A
Производитель/Бренд:
Microsemi Corporation
Краткое описание:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO204AL
Производитель :
Microsemi Corporation
Категория товара :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.3A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Peak Pulse :
500W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO-204AL (DO-41)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V