MAP5KE51CAE3
- Артикул производителя:
- MAP5KE51CAE3
- Производитель/Бренд:
- Microsemi Corporation
- Краткое описание:
- TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO204AL
- Производитель :
- Microsemi Corporation
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 6.1A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-204AL, DO-41, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 500W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- DO-204AL (DO-41)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 56.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 82.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 51V