MXSMBG6.5A
- Артикул производителя:
- MXSMBG6.5A
- Краткое описание:
- TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMBG
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 53.6A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-215AA, SMB Gull Wing
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Supplier Device Package :
- SMBG (DO-215AA)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 7.22V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 11.2V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 6.5V