MXLSMBG7.5CA
- Артикул производителя:
- MXLSMBG7.5CA
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMBG
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 46.5A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-215AA, SMB Gull Wing
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMBG (DO-215AA)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 8.33V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 12.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 7.5V