MXLSMBG10CA
Артикул производителя:
MXLSMBG10CA
Производитель/Бренд:
Microchip Technology
Краткое описание:
TVS DIODE 10VWM 17VC SMBG
Производитель :
Microchip Technology
Категория товара :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
35.3A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-215AA, SMB Gull Wing
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMBG (DO-215AA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V