5KP6.5E3/TR13
- Артикул производителя:
- 5KP6.5E3/TR13
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC P600
- Производитель :
- Microchip Technology
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 407A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 7.22V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 12.3V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 6.5V