5KP160C-B
- Артикул производителя:
- 5KP160C-B
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- TVS DIODE 160VWM 271.95VC P600
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Applications :
- General Purpose
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Product Status :
- Obsolete
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 168.75V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 271.95V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 160V