SPLV2.8-4BTG
- Артикул производителя:
- SPLV2.8-4BTG
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- TVS DIODE 2.8VWM 15VC 8-SOIC
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 2pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 40A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 4
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 15V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 2.8V (Max)