SMA5J8.5CHE3/61
- Артикул производителя:
- SMA5J8.5CHE3/61
- Краткое описание:
- TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC DO214AC
- Applications :
- Automotive
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 31.4A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 500W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 9.44V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 15.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 8.5V