SMA5J16CHE3/61
- Артикул производителя:
- SMA5J16CHE3/61
- Краткое описание:
- TVS DIODE 16VWM 28.8VC DO214AC
- Applications :
- Automotive
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 17.4A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 500W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 17.8V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 28.8V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 16V