SM8S36HE3/2D
- Артикул производителя:
- SM8S36HE3/2D
- Краткое описание:
- TVS DIODE 36VWM 64.3VC DO218AB
- Applications :
- Automotive
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 103A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 6600W (6.6kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 40V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 64.3V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 36V