1.5SMC91AT3
- Артикул производителя:
- 1.5SMC91AT3
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- TVS DIODE 77.8VWM 125VC SMC
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 12A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- SMC
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 86.5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 125V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 77.8V