SMBJ15CA
- Артикул производителя:
- SMBJ15CA
- Производитель/Бренд:
- Microsemi Corporation
- Краткое описание:
- TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMBJ
- Производитель :
- Microsemi Corporation
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 24A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMBJ (DO-214AA)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 16.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 24.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 15V