SMS24CT1
- Артикул производителя:
- SMS24CT1
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- TVS DIODE 24VWM 44VC SC74
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 60pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 8A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SC-74, SOT-457
- Power - Peak Pulse :
- 350W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- SC-74
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 5
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 26.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 44V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 24V (Max)