1SMB43AT3
- Артикул производителя:
- 1SMB43AT3
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Capacitance @ Frequency :
- 400pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 8.6A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AA, SMB
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- SMB
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 47.8V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 69.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 43V