SMAJ90CA-13
- Артикул производителя:
- SMAJ90CA-13
- Производитель/Бренд:
- Diodes Incorporated
- Краткое описание:
- TVS DIODE 90VWM 146VC SMA
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 2.7A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Supplier Device Package :
- SMA
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 100V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 146V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 90V