MART100KP160CA
- Артикул производителя:
- MART100KP160CA
- Производитель/Бренд:
- MDE Semiconductor Inc
- Краткое описание:
- TVS DIODE BP 160VRWM 315.0VC
- Производитель :
- MDE Semiconductor Inc
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 318A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- P600, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 100000W (100kW)
- Supplier Device Package :
- P600
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 178.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 315V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 160V