6.6SM8Z43A-AQ
- Артикул производителя:
- 6.6SM8Z43A-AQ
- Краткое описание:
- TVSDIODE,DO-218AB,43V,6600W,UNI
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 95.1A
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 6600W (6.6kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 47.8V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 69.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 43V