M1.5KE16A
- Артикул производителя:
- M1.5KE16A
- Производитель/Бренд:
- MDE Semiconductor Inc
- Краткое описание:
- TVS DIODE UP 13.6VRWM 22.5VC
- Производитель :
- MDE Semiconductor Inc
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 67.6A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-201AA, DO-27, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-201
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 15.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 22.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 13.6V