5.0SMDJ75CA
- Артикул производителя:
- 5.0SMDJ75CA
- Производитель/Бренд:
- MDE Semiconductor Inc
- Краткое описание:
- TVS DIODE UP 75VRWM 121VC
- Производитель :
- MDE Semiconductor Inc
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 41.4A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Supplier Device Package :
- DO-214AB (SMCJ)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 83.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 121V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 75V