MSMCJ78A
Артикул производителя:
MSMCJ78A
Производитель/Бренд:
MDE Semiconductor Inc
Краткое описание:
TVS DIODE UP 78VRWM 126VC
Производитель :
MDE Semiconductor Inc
Категория товара :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
11.9A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V