4.6SM6Z10A-AQ
- Артикул производителя:
- 4.6SM6Z10A-AQ
- Производитель/Бренд:
- Diotec Semiconductor
- Краткое описание:
- TVS, DO-218AB, 10V, 4600W, UNI
- Производитель :
- Diotec Semiconductor
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- Automotive
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 271A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-218AB
- Power - Peak Pulse :
- 4600W (4.6kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-218AB
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 11.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 17V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 10V