1.5SMC530C
- Артикул производителя:
- 1.5SMC530C
- Производитель/Бренд:
- Diotec Semiconductor
- Краткое описание:
- TVS, 429V, 1500W Bi
- Производитель :
- Diotec Semiconductor
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 2A
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMC (DO-214AB)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 477V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 764V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 429V