1V5KE12CA
- Артикул производителя:
- 1V5KE12CA
- Производитель/Бренд:
- Fairchild Semiconductor
- Краткое описание:
- TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO201AD
- Производитель :
- Fairchild Semiconductor
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 90A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 11.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 16.7V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 10.2V