1V5KE250CA
- Артикул производителя:
- 1V5KE250CA
- Производитель/Бренд:
- Fairchild Semiconductor
- Краткое описание:
- TVS DIODE 214VWM 344VC DO201AD
- Производитель :
- Fairchild Semiconductor
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 4.5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 237V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 344V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 214V