1.5SMCJ150
- Артикул производителя:
- 1.5SMCJ150
- Краткое описание:
- TVSDIODE,SMC,150V,1500W,UNI
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5.6A
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 167V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 268V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 150V