5.0SMCJ40A-AQ
- Артикул производителя:
- 5.0SMCJ40A-AQ
- Краткое описание:
- TVS, SMC, 40V, 5000W, UNI
- Applications :
- Automotive
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 77.5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 44.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 64.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 40V