1.5SMCJ8.5
- Артикул производителя:
- 1.5SMCJ8.5
- Краткое описание:
- TVSDIODE,SMC,8.5V,1500W,UNI
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 94.3A
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 9.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 15.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 8.5V