P6SMBJ40
- Артикул производителя:
- P6SMBJ40
- Краткое описание:
- TVSDIODE,SMB,40V,600W,UNI
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 8.4A
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 44.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 71.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 40V