P6SMBJ6.5CA
- Артикул производителя:
- P6SMBJ6.5CA
- Краткое описание:
- TVSDIODE,SMB,6.5V,600W,BI
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 53.6A
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 7.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 11.2V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 6.5V